در این صفحه از آموزش سئو خیلی ساده اما سریع یاد خواهید گرفت که چطور خودتان سئوی سایت خودتان را انجام داده و رتبه خوبی در نتایج جستجوی گوگل بدست آورید.

آیا می توانم سئوی سایتم را خودم انجام دهم؟ آموزش سئو

در این صفحه از آموزش سئو خیلی ساده اما سریع یاد خواهید گرفت که چطور خودتان سئوی سایت خودتان را انجام داده و رتبه خوبی در نتایج جستجوی گوگل بدست آورید.

با استفاده از راهکارها و راهبردهایی این آموزش سئو، می‌توانید سایتتان را به شکل استاندارد برای موتورهای جستجو بهبود دهید. با اعمال این تکنیک‌ها و استفاده از بهترین روش‌ها، امکان کسب رتبه برتر در نتایج جستجوی گوگل برای سایتتان بیشتر خواهد شد.

انجام سئوی صحیح و مطلوب برای سایت، یک راه موثر برای افزایش ترافیک و مشتریان آن محسوب می شود. البته بدیهی است که انجام سئو به شکل حرفه ای توسط یک شرکت متخصص، هزینه بر است. با این حال اگر دانش کافی داشته باشید، میتوانید سئوی سایت خود را خودتان انجام دهید.

به طور کلی استفاده از خدمات سئوی تخصصی بهترین راه افزایش رتبه و جذب مخاطب است.
برای آگاهی از اهمیت بسیار بالای سئوی سایت اینکه شما هر اندازه هم پول تبلیغات برای جذب مشتری بدهید در واقع شما به دنبال مشتری و معرفی کالا و خدمات خود هستید، اما وقتی رتبه سایت شما در گوگل خوب باشد در واقع این مشتری است که محصولات و خدمات شما را در گوگل پیدا کرده و در نتیجه شما بصورت کاملا رایگان بازدیدکننده ای دارید که بدلیل نیازش به محصول یا خدمات شما، سایت شما را از گوگل پیدا کرده و نکته مهم تر اینکه چیزی را که خود مشتری پیدا کند اعتماد بیشتری به انتخاب خود داشته و احتمال بسیار بالایی دارد که از بازدیدکننده تبدیل به مشتری تازه شود.

اما اگر منابع مالی انجام سئوی حرفه‌ای را ندارید، با استفاده از آموزش کوتاه و پیشنهادهای این صفحه آموزش سئو خودتان می توانید سایتتان را برای گوگل بهینه کنید. البته احتمالا نتیجه آن از سئوی حرفه‌ای کمتر خواهد بود اما برای شروع بسیار مناسب است. 

فرایند سئوی خودکار شامل مواردی همچون ساختار بهینه، تولید محتوا، لینک‌سازی و  … می‌شود که در ادامه توضیح داده شده است. این روش سئو را می‌توان با تمرین و آموختن بیشتر پیشرفت داد.

مراحل سئوی سایت SEO توسط خودتان

1- ساختار مناسب سایت
ساختار منطقی و بهینه سازی درباره داده ها(SEO)، یکی از مهم ترین اقدامات برای رتبه بندی سایت است. باید عناوین صفحات، تگ ها، فایل های آپلود شده و متون صفحات به گونه ای باشد که موتورهای جستجو آنها را شناسایی و فهمیده و بتواند سایت شما را بهتر رتبه بندی کند.

2- تولید و ثبت محتوای باکیفیت
محتوای باکیفیت با تکرار کلمات کلیدی، بهترین راه برای افزایش رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل می باشد. از طریق نوشتن مقالات و پست های مفید و کاربردی، به گوگل ثابت می کنید که سایت شما محتوای مفیدی در حوزه فعالیتتان دارد.

3- افزایش لینک های ورودی برگشتی باکیفیت
لینک های ورودی باکیفیت از سایت های مرتبط، یکی دیگر از عوامل افزایش رتبه سایت می باشد. البته نکته بسیار مهم اینکه  باید به صورت تدریجی و نه یکباره و بصورت انفجاری لینک های ورودی از سایت ها و وبلاگ های معتبر و مرتبط به دست آورید.
برای نمونه  برای افزایش رتبه و قرار گرفتن در نتایج جستجو، استفاده از  خدمات سئوی Giraffa.ir یکی از روش های مناسب و پیشنهاد شده می باشد. دلیل آن این است که سئوی حرفه ای، همواره در دراز مدت، بهترین نتیجه و میوه را به بار آورده و باعث دریافت بازدیدکننده و مشتری بیشتر از گوگل می شود که به دنبال محصولات و خدمات شما هستند. پس بهترین روش برای افزایش رتبه سایت شما، استفاده از  سئوی حرفه ای می باشد. اما در Giraffa.ir  خدمات باکیفیت سئو و بسته های سئوی حرفه ای را با قیمت بسیار مناسب همراه با تخفیف ویژه برای مشتریان تازه دریافت خواهید کرد.
اگرچه برای تمدید سرویس سئو برای مشتریان وفادار پیشنهادهای اختصاصی نسبت به سرویس سئوی انتخابی را در نظر خواهیم داشت.

4- بهینه سازی سرعت سایت


سرعت دریافت صفحات سایت یکی دیگر از عوامل موثر در رتبه سایت در گوگل است. با بهینه سازی سرعت بارگیری صفحات، سایت خود را برای گوگل جذاب تر می کنید. اگر سایت وردپرسی دارید افزونه wp-rocket  بهترین پیشنهاد ما برای افزایش سرعت سایت شما می باشد.

5- اهمیت بسیار بالای نقشه سایت و فایل Robots

چنانچه سایت شما نقشه ندارد به جرات می توانم بگویم بیش از 50 درصد کوشش های شما برای افزایش رتبه سایت توسط خودتان هدر خواهد رفت و نتیجه نمی دهد. زیرا یکی از مهم ترین شاخص های ورود و ارزیابی روبات های رتبه دهی گوگل که مجهز به هوش مصنوعی هستند مراجعه به فایل Robots و نقشه سایت می باشد.
پس بسیار مهم است که سایت شما اول نقشه سایت داشته باشد و آدرس تمام نقشه های سایتتان را در فایل Robots  قرار دهید.
برای اینکار افزونه های زیادی برای هر سیستم مدیریت محتوا وجود دارد که تنها کافی است در بخش افزونه ها افزونه ساخت نقشه سایت را جستجو کرده و افزونه ی سئویی که بالاترین آمار دانلود و همچنین امتیاز مثبت کاربران را به خود اختصاص داده نصب و فعال کنید.

با اجرای این مراحل ساده، میتوانید سئوی سایت خود را به صورت خودکار و بدون هزینه زیاد انجام دهید. البته همانطور که گفته شد احتمالا نتیجه آن به اندازه سئوی حرفه‌ای نخواهد بود اما برای شروع خوب است. با تمرین بیشتر و یادگیری در این زمینه میتوانید نتایج بهتری هم داشته باشید.

این مقاله به مرور به روز می شود.
چنانچه پرسشی دارید از پایین همین صفحه ارسال کنید تا در آموزش ها قرار داده شود.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *